Усе почалося з маленької мишки, яка в казці для дітей і дорослих Богдана Лепкого погризла гроші жорстоких господарів, що заробляли на чужому горі під час війни. Ця мишка довго сиділа у своїй нірці й гадки не мала, що зовсім поруч біда. Саме з цієї історії зародилася ідея благодійного великоднього фестивалю. Спочатку наші семикласники міркували над питанням, чи можуть вони, діти, допомогти іншим дітям, які мешкають на прифронтовій території. Що вони можуть? Виявляється, якщо поруч мудрі дорослі, діти можуть усе. Ідея трансформувалася в справжній бізнес-проект, у якому взяла участь уся школа. Діти виготовляли великодні прикраси, готувалися до рок-концерту. Їх поєднала спільна благодійна мета, яку символізував логотип – пташка надії й добра.


Мотивувало учнів те, що вони самі знайшли адресатів, що потребували допомоги. Це ЗОШ № 1 зі Станиці Луганської та ЗОШ №12 м. Торецька Донецької області. Перша школа постраждала від вибухів, її було відновлено за рахунок благодійних організацій, але наразі потребує капітального ремонту їхня їдальня. ЗОШ №12 через Національну бібліотеку для юнацтва звернулася з проханням допомогти в забезпеченні художньою літературою. У школі немає українськомовних книжок, а про сучасних українських письменників їхні діти чули хіба що з Інтернету. Думки про цих дітей сходу надихали наших учнів протягом двох тижнів шаленої підготовки.

І ось нарешті фест. Благодійний ярмарок і концерт. Разом шкільною спільнотою нам вдалося заробити 27 з половиною тисяч гривень. Емоції зашкалюють. Так, діти можуть усе!

У форматі скайп-конференції наші діти познайомилися з учнями ЗОШ №1 Станиці Луганської. Говорили про специфіку шкіл, про улюблені предмети, дозвілля, цікаві проекти. А потім мова зайшла про …постріли, вибухи, які й досі чутно в невеличкому селищі на межі війни… У когось тремтів голос, у когось скотилася сльоза.

А потім виникла така неймовірно трепетна атмосфера підтримки. Дружня допомога творить дива – і там, де ще солоно від сльози, виникає посмішка.

Так хочеться дива й світлого добра напередодні Великодня. Так хочеться продукувати цю енергію дитячої допомоги, ширити її навкруги. Як стати кращою версією себе? Просто допомогти тим, хто цього потребує.